Сокальська міська рада
|                                                                       Офіційний веб-сайт Сокальської міської ради     Сокальська РДА | |   |
:

Для мешканців міста

Як часто Ви звертаєтесь до міської ради?

Не звертався ніколи
Звертаюся постійно
Раз на рік
Раз на півроку
Раз на місяць

Корисні посилання
МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
Інтерактивна карта регіональних/міських програм відшкодування частини відсотків/суми за кредитами для населення та ОСББ (ЖБК) на утеплення










:: 01.11.2016
 


Інформація для громадян
.
  
01.11.2016

На порядку денному – легалізація заробітної плати

Нещодавно в Сокальській райдержадміністрації відбулось чергове засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення в районі. Засідання проводила начальник відділу  економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Сокальської райдержадміністрації Наталія Лагода за участю начальника Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Наталії Жолудєвої та  начальника управління соціального захисту населення Сокальської РДА Володимира Огінського.
 На порядку денному розглядали питання з легалізації заробітної плати та зайнятості населення, виплати підприємствами та суб`єктами підприємницької діяльності заробітної плати нижче рівня законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати в країні.
На засіданні заслухали керівників та представників підприємств, суб`єктів підприємницької діяльності, які виплачують заробітну плату нижче рівня законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.
За результатами обговорення було дано рекомендації роботодавцям, відповідно до яких має бути виправлена ситуація, що склалася, наголошено на необхідності дотримання законодавства щодо офіційного оформлення трудових відносин з найманими працівниками та вжиття всіх заходів щодо виплати заробітної плати своїм працівникам у розмірі не менше 1450 гривень на місяць.

Про електронні сервіси ДФС під час зустрічі з платниками.

Робота Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ направлена на партнерські відносини з платниками податків
Головний державний інспектор Чаплик Я.П. під час зустрічі з платниками повідомив, що на допомогу бізнесу ДФС запроваджено електронні сервіси, серед них: «Анульовані свідоцтва платників ПДВ», «Адреса масової реєстрації платників податків», «Реєстр платників ПДВ», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» тощо.
Електронні сервіси запроваджено з метою перевіряти у відкритих для загального користування податкових джерелах (базах даних) інформацію (зокрема, з питань оподаткування) відносно будь-якого платника податків, необхідну для укладання господарських відносин з потенційними бізнес-партнерами, та попереджати встановлення ділових зв`язків із нечесними суб`єктами.
Користуватися сервісами зручно: не потрібно відвідувати податковий орган, в якому зареєстровано платників податків, це можна зробити з використанням Інтернету не виходячи з офісу.
Податкові сервіси розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (www.sts.gov.ua). Користуючись сервісами ви уникнете більшості неприємних питань у спілкуванні зі своїми бізнес-партнерами.


Продаж овочів і фруктів із власної садиби не оподатковується!

Не оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:
- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. У разі перевищення розміру площі земельних ділянок більше 2 гектар, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (ПДФО за ставками 18 % і військовим збором – 1,5 %).
Діяльність, пов`язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності.
При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (форма 3-ДФ, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 №32).

Порядок сплати ПДФО при продажу фізичними особами рухомого майна

Порядок утримання та сплати ПДФО з доходів фізичних осіб, отриманих в результаті продажу або обміну рухомого майна визначено в Податковому кодексі України(ст. 173).
Згідно ст. 174.1 ПКУ, об’єктами рухомого майна є:
твори мистецтва та антикваріат;
всі види транспортних засобів;
дорогоцінні метали і камені, а також вироби, виготовлені з їх використанням;
інші види рухомого майна.
Об’єктом оподаткування є сума доходу, який фізична  особа отримала внаслідок продажу (обміну) свого рухомого майна (за винятком легкового автотранспорту, мопедів і мотоциклів), визначена з ціни договору купівлі-продажу (міни), але не менше ніж оціночна вартість такого об’єкта нерухомості(ПКУ ст. 173.1 ).
Що стосується доходів, отриманих в результаті продажу (обміну) легкового автотранспорту (автомобілів, мопедів і мотоциклів), то вони також визначаються виходячи з ціни договору, але не менше середньоринкової або оціночної вартості транспортного засобу.
Порядок розрахунку середньоринкової вартості встановлений Постановою КМУ №403 від 10.04.2013р. Середньоринкова вартість легкового автотранспорту визначається поквартально, на підставі аналізу даних (марка і модель транспортного засобу, пробіг і рік випуску тощо), яка оприлюднюється  на  офіційному сайті Мінекономрозвитку, доступ до якого є вільним для всіх бажаючих. Дані оновлюються до 10-го числа наступного після звітного кварталу місяця.
Якщо власника транспортного засобу ціна, зазначена на сайті Мінекономрозвитку не влаштовує, він може скористатися послугами оцінювача, який виконає оцінку відповідно до встановлених правил.
З метою оподаткування доходу від продажу рухомого майна платників податків, які є резидентами України, встановлена ставка податку на рівні 5% (ПКУ, ст. 167.2). Але, якщо платник податку протягом календарного року отримав дохід від продажу (обміну) лише однієї одиниці легкового автотранспорту, то такий дохід не є об’єктом оподаткування. При цьому такий платник податку (при оформленні договору купівлі-продажу) зобов’язаний вказати кількість продажів автотранспортних засобів безпосередньо в договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві.
Якщо фізична особа виступає в ролі продавця рухомого майна, то зобов’язання з утримання та сплати ПДФО до бюджету покладаються на:
платника податків (фізична особа-продавець)  який самостійно сплачує податок до бюджету ( в разі якщо покупець фізична особа) та відповідно подати декларацію до органу ДФС за місцем реєстрації;
юридичних або фізичних осіб-підприємців, покупців такого майна (ПКУ, ст. 173.3), та відобразити у звіті за формою 1-ДФ.
Особливості сплати єдиного внеску фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, та є пенсіонерами

Згідно з частиною четвертою статті 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) та пунктом 4 розділу II Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015р. №449 (далі – Інструкція), фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Абзацом другим пункту 4 розділу III Інструкції визначено, що фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами і отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови самостійного визначення для себе бази нарахування єдиного внеску, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Для цієї категорії платників зобов’язання зі сплати єдиного внеску виникають виключно за умови подання звітності у строки, визначені законодавством, та за формою, визначеною Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435.
Водночас у зазначеної категорії платників після сплати єдиного внеску виникає право на отримання будь-якого виду соціальних виплат.
Порядком зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 р. №6, визначено, зокрема, процедуру повернення платникам, на яких згідно із Законом №2464 покладено обов’язок нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, надміру та/або помилково сплачених коштів єдиного внеску.
При підтвердженні інформації щодо отримання платниками, які добровільно сплатили єдиний внесок, будь-яких соціальних виплат або виникнення зобов’язань зі сплати внеску, підрозділ органу ДФС, на який покладено функцію адміністрування єдиного внеску, відмовляє в задоволенні заяви такого платника щодо повернення коштів.


За три квартали поточного року звітуємо за оновленою формою декларації

Це мають зробити цьогоріч, не пізніше 9 листопада, платники податку на прибуток, які звітують щоквартально. За рекомендаціями ДФС України, подання нової звітної форми обумовлено змінами в податковому законодавстві, які впливають на показники бюджету поточного року.
Нагадаємо, що з 19 серпня 2016 року набув чинності наказ Мінфіну від 08.07.2016 № 585 "Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28.07.2016 за  № 1049/29179.
Додамо, що окремі нововведення в Декларації з податку на прибуток пов`язані з приведенням її у відповідність з нормами Податкового  кодексу України, оновленим із 01.01.2016.
Варто звернути увагу, що в оновленій формі Декларації у рядку 2 заголовної частини необхідно зазначити окрім звітного періоду ще й базовий звітний період, тобто квартал або рік.
Окрім того, у зв’язку із запровадженням разового авансового внеску викладено в новій редакції  код рядка 26 основної частини Декларації та додатку ВП до неї.  А саме, у рядку 26 декларації розрахунок авансового внеску необхідно зазначити таким чином:
у розмірі 1/12 податку на прибуток підприємств - у разі уточнення показників декларацій за звітні періоди 2013 та 2014 років;
у розмірі 2/9 податку на прибуток підприємств - при складанні декларації за три квартали 2016 року платниками, що звітують щокварталу.
Такий авансовий внесок платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31.12.2016, відповідно граничний термін сплати - 30.12.2016.
Одночасно рекомендуємо при складанні декларації платникам звертати увагу на примітки до окремих показників, які є підкажчиками для їх коректного заповнення.
При заповненні Декларації акцентуємо увагу на  ключових змінах, яких зазнав додаток АВ (до рядка 20 АВ декларації) в якому відображають розрахунок дивідендного авансу з податку на прибуток. Зокрема, у рядку 4 додатка АВ відображається сума перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об`єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, позитивне значення (сума позитивних значень) (сума виплачених дивідендів - (рядок 04 + рядок 07 + рядок 09 + рядок 11 + рядок 13 - рядок 14 декларації)). Наголосимо, що у складових формули цього рядка не вираховується значення рядка 23ПН декларації щодо суми податків, які утримуються при виплаті доходів нерезидентам на відміну від визначеною попередньою редакцією рядка 2 додатка АВ.
Крім того, в порівнянні з попередньою редакцією додатка АВ, у оновленому додатку змінено нумерацію рядків показників, що відображаються відтепер у рядках 1.4, 1.5, 2, 3 та 4 (раніше відображалися у рядках 1.5, 1.4, 4, 2 та 3 відповідно).
Також слід звернути увагу, що  в новій редакції додатка ЗП до рядка 16 ЗП Декларації передбачено рядок для відображення сум податку, сплаченого за кордоном, який можна зараховувати у зменшення податку на прибуток. Окрім того, з’явилася стрічка, в якій зазначатимуться не враховані у минулих періодах «дивідендні» авансові внески з податку на прибуток.
Корективи внесені і в додатки РІ та ПН до Декларації.
По-перше, відповідно до пп.140.4.1 ПКУ прописані рядки 3.2.2 та 3.2.3 додатка РІ.
По-друге, вказаний додаток доповнений рядками, у яких треба відображати податкові різниці, що виникають під час: реструктуризації державного й гарантованого державного боргу та його часткового списання (рядки 4.11.17 та 4.2.13) та фінансової  реструктуризації за п.39 підрозділу 4 р.ХХ ПКУ (рядки 4.1.18, 4.2.14 та 4.2.15).
В додатку ПН таблицю 1, в якій провадиться розрахунок податкових зобов`язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України, доповнено рядками 22, 23 та 24.
Щодо подання звітності з податку на прибуток підприємств  засобами електронного зв’язку повідомляємо, що 11 жовтня 2016 року вийшло оновлення OPZ 1.36.3 - програмне забезпечення для подання  звітності, з яким користувачі отримали нові форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затверджені наказом № 585.
Окрім того  Сокальське відділення Червоноградської ОДПІ  інформує, що роз’яснення про набуття чинності наказу Мінфіну від 08.07.2016р. прописані в листі ДФС України від 11.10.2016р. № 33190/7/99-99-15-02-01-17.




ПошукПошук:
  
Випадкове фото
 

Переглянути »
 
Останні повідомлення
11.06.2021
 НОВИЙ ОФІЦІЙНИЙ САЙТ СОКАЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ https://sokal-rada.gov.ua/  »»»
27.05.2021
 Оголошення про проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунального некомерційного підприємства «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Львівської області   »»»
26.05.2021
 Сокальською ДПІ проведено «гарячу лінію» на тему: «Актуальні питання, щодо застосування податкового та іншого законодавства»   »»»
26.05.2021
 Калькуляція витрат та перелік послуг з управління багатоквартирними будинками в м. Сокаль  »»»
26.05.2021
 До уваги співвласників багатоквартирних будинків! Інформація про управління багатоквартирними будинками у місті Сокаль   »»»
21.05.2021
 Проєкти рішень  »»»
20.05.2021
 Сокальська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує  »»»
20.05.2021
 Результати голосування 20.05.2021  »»»
19.05.2021
 Проєкти  »»»
19.05.2021
 Проєкти  »»»
18.05.2021
 Розпорядження про скликання сесії  »»»
18.05.2021
 Проєкти  »»»
Підписатися на розсилку:
 
 
© 2010 Сокальська міська рада
80000, Україна, м. Сокаль, вул.Шептицького 44, Тел.7-30-60
sokal-miskrada@ukrpost.ua
У разі використання матеріалів сайту посилання на http://miskrada.sokal.lviv.ua є обов'язковим.