Інформація для громадян | | . | |
17.11.2016 Проведення сеансу „гаряча лінія”.
З усіма бажаючими цього разу спілкувалась завідувач сектору оподаткування юридичних осіб Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Оксана Адамівна Лисяк.
Пропонуємо до уваги відповіді на найактуальніші із запитань, з якими звертались під час проведення сеансу „гаряча лінія”.
- Де на офіційному веб-порталі ДФС можна ознайомитися з Реєстром неприбуткових установ та організацій?
З Реєстром неприбуткових установ та організацій можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням:https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx .
Інформація з реєстрів ДФС оприлюднюється у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника (оновлена версія)» у вкладці «Реєстр неприбуткових організацій та установ» за посиланням: Головна /Електронний кабінет платника/ Інформація з реєстрів/ Реєстр неприбуткових установ та організацій. Користувач має можливість завантажити, зберегти та роздрукувати оприлюднену інформацію.
- Як здійснюється реєстрація неприбуткових організацій та установ контролюючими органами?
Для включення до Реєстру неприбуткова організація повинна подати до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою 1-РН згідно з додатком 1 до Порядку і засвідчені підписом керівника або представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів неприбуткової організації, а житлово-будівельні кооперативи також засвідчені підписом керівника або представника такого кооперативу та скріплені печаткою (за наявності) копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом.
За результатами розгляду реєстраційної заяви та документів, що додаються до неї, в місячний термін з дня їх отримання контролюючим органом приймається рішення про: включення, повторне включення, відмову у включенні неприбуткової організації до Реєстру; виключення неприбуткової організації з Реєстру; зміну ознаки неприбутковості. Відповідне готується у двох примірниках, один з яких надається неприбутковій організації, а другий залишається в контролюючому органі.
- До якого терміну необхідно подати документи для перереєстрації неприбуткової установи?
Організації та установи, які мають намір зберегти статус неприбутковості, повинні до кінця року привести у відповідність до вимог Податкового кодексу свої статутні документи та надати копії цих документів до органів ДФС за місцем реєстрації не пізніше 31 грудня 2016 року. Неприбуткові організації та установи, які до 1 січня 2017 року не приведуть свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими п. 133.4 ст. 133 Кодексу, та не нададуть копії таких документів до податкового органу, будуть виключені після 1 січня 2017 року контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Контроль за сплатою єдиного внеску - системний та жорсткий
Про це інформував головний державний податковий ревізор-інспектор сектору податків і зборів з фізичних осіб Василь Мілевич. Він зазначив, що станом на 1 листопада поточного року на обліку в Сокальському відділенні Червоноградськ ОДПІ перебуває 3788 страхувальники – платники єдиного внеску (ЄВ), з них –1069 юридичних особи та 2719 фізичних осіб.
Із загальної кількості страхувальників, на спрощеній системі оподаткування перебуває 1275 платників ЄВ 145 юридичних осіб та1130 - підприємців).
За десять місяців 2016 року до страхувальників, які допустили несвоєчасну сплату єдиного внеску, застосовано 352 фінансових санкцій на загальну суму 24460,6 тис грн.
А до тих, хто несвоєчасно подавав звітність, застосовано 76 штрафних санкцій на суму 16,8 тис грн.До адміністративної відповідальності притягнуто 74 посадових осіб на суму 44,3 тис грн.
|